KONST / Litografier / Färglitografi 11277038
*
nr 1127 7038
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 18:06:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 15:30:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
nr 1127 7038
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 15:30:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27